آدرس شرکت

تهران ابتدای خیابان قزوین پلاک 335

24 ساعته 7 روز هفته

معرفی

واحد بازرگانی شرکت توجه تخصصی و همه جانبه به فرآیند تامین محصولات مختلف معدنی و نیز تلاش در جهت توسعه صادرات غیرنفتی و مباحث ارزآوری از اعواملی است که باعث شده شرکت ولکان کاوش آذران نگاهی دقیق به فعالیت‌های بازرگانی خود داشته باشد. تلاش در جهت خودکفایی کشور، ارزآوری و سرمایه‌گذاری مجدد در داخل کشور، ما را برآن داشته است تا با کمک متخصصان و صاحب‌نظران این حوزه فرآیندهای بازرگانی قدرتمندی در شرکت پیاده‌سازی نماییم. شرکت ولکان آذران ضمن اعلام آمادگی به تمام شرکت‌های تولید کننده فولاد و شمش به منظور تامین مواد اولیه مورد نیاز آنان، با تجربه و تخصص سی ساله آماده همکاری می‌باشد. زمینه فعالیت شرکت ولکان کاوش آذران شامل این موارد است:

1- تامین سنگ آهن به میزان سه میلیون تن در سال

2- تامین منگنز و انواع مواد معدنی با توجه به سفارشات مشتری

3- مشارکت و توسعه معادن جهت بهره‌وری بیشتر از مواد معدنی و تولیدات باکیفیت محصولات

4- پی‌جویی و اکتشاف و فرآوری مواد معدنی و مطالعات میدانی جهت تهیه طرح امکان‌سنجی FS جهت سرمایه‌گذاری و طراحی و ساخت و راه اندازی و بهره‌برداری کارخانه کنسانتره

5- پی‌جویی و اکتشاف بصورت مشارکت در محدوده‌های معدنی فلزی از قبیل سنگ آهن مگنتیت، مس و سرب و روی و طلا و نقره و پلی متال و عناصر نادر خاکی Red

وجود نیروی انسانی متخصص در شرکت در حوزه زمین‌شناسی و اکتشاف و همچنین امکانات نقشه‌برداری و ژئوفیزیک، حفاری و ژئوشیمی، شرکت ولکان کاوش آذران را تبدیل به شرکتی توانمند در زمینه اکتشاف کرده است.

 

مسائل حقوقی شرکت

هدف و مکانیزم شرکت ولکان کاوش جهت مشارکت در محدوده‌های فلزی با اولویت طلا، نقره، مس، سرب و روی در شمالغرب کشور دارای پروانه اکتشاف با حداقل شش ماه از زمان صدور است. شرکت بابت محدوده‌ای، پول پرداخت نمی‌کند ولی در قبال آن تمام اکتشافات مورد نیاز را طبق پتانسیل محدوده انجام می‌دهد. همچنین شرکت کار پی‌جویی، دزمین‌شناسی، تهیه تمام نقشه‌ها، ژئوفیزیک، حفاری، لاکینگ، ژئوشیمی و تست فرآوری را براساس برنامه‌ریزی و شرح خدمات که از قبل طبق طرح با توجه به پتانسیل محدوده مشخص نموده را انجام می‌دهد.

فرآیند حقوقی مشارکت بدین صورت است که:

1- در ابتدا قیمت آورنده محدوده مشخص می‌شود و براساس مبلغ شرح خدماتی که مشخص شده سهم آورنده محدوده در شرکت مشخص می‌شود.

2- در گام بعدی شرکت جدید ثبت می‌شود و سهام ویژه به آورنده محدوده با میزان سهم مشخص شده در شرکت تعیین می‌شود و یک قرارداد و تعهد محضری بابت انجام هزینه و شرح خدمات اکتشاف بین شرکت و آورنده محدوده مشخص می‌شود و به توافق می‌رسد.

3- سپس محدوده به نام شرکت جدید انتقال داده می‌شود و بعد از آن کار اکتشاف طبق جدول زمان‌بندی شروع می‌شود، و اگر سرمایه‌گذار طبق جدول زمان‌بندی و شرح خدمات عمل نکرد، پروانه به نام آورنده محدوده طبق قرارداد عودت داده می‌شود.

در قرارداد و مشارکت‌نامه مشخص می‌شود که در چه زمان و در چه مرحله‌ای باید محدوده واگذار شود و یا به مشارکت با سرمایه‌گذاران بزرگ و یا به بهره‌برداری برسد. همچنین قیمت هم در آن زمان مشخص می‌شود و سهم هر طرف به نسبت سهم آنها بعد از کسر هزینه‌های طرفین، از شرکت برداشت می‌شود.

شرکت تیم توانمندی دارد که بابت اکتشافات پولی پرداخت نمی‌کند و چون اکثر تیم زمین‌شناسی، ژئوفیزیک، حفار و دستگاه از خود شرکت است، فقط حقوق و هزینه‌های جاری، اداری و آنالیزها پرداخت می‌شود زیرا دلیل ندارد که بابت تخصص به شخصی یا شرکتی مبلغی پرداخت شود.

حجم و مقدار اکتشافات و هزینه‌ها بستگی به پتانسیل محدوده دارد و قطعا حجم  و نوع اکتشاف عناصر مختلف با یکدیگر فرق زیادی خواهد داشت، ولی باید اکتشاف به مقداری باشد تا این امکان را فراهم کند که از خروجی گزارش و دیتای آن بتوان طرح امکان سنجی، نرخ بازده دوره‌ای و اقتصادی بودن سرمایه‌گذاری و احداث کارخانه در کنار محدوده را جهت سرمایه‌گذاری‌های بعدی تکمیل و مشخص کرد.

موفقیت‌های شرکت

کشف بزرگترین معدن سنگ آهن شمالغرب کشور (کوه بابا) با ذخیره بیش از هفت میلیون تن در جنوب شهرستان چاراویماق قره آغاج بصورت مشارکت با شرکت سرمایه‌گذاری آریا فاتح خاور میانه و معدن منگنز جوکندی بصورت مشارکت با حاج قدرت الله شیری و حاج رحیم اسماعیل انجام شده است.

معدن 3
معدن 2
معدن 1

شرکت ولکان کاوش آذران با توجه به رزمه موفق و تجربه و تخصص ده ساله آماده است در محدوده‌های فلزی شما بصورت اکتشاف و بهره‌برداری مشارکت کند.